Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

7. Tišnovský bowlingový půlmaraton vyhrál Xbowling Tišnov

« zpět na seznam

6.9.2019

7. Tišnovský bowlingový půlmaraton vyhrál Xbowling Tišnov

Poslední srpnovou sobotu byl na našem bowlingovém centru Xbowling Tišnov odehrán již 7. Tišnovský bowlingový půlmaraton. I přes nečekané komplikace, které nám způsobily týmy, které se na poslední chvíli odhlásily, jsme si užili jeden z nejpovedenějších půlmaratonů. Vítězem 7. Tišnovského bowlingového půlmaratonu se stal domácí tým Xbowling Tišnov.

Jak již bylo zmíněno, tentokrát se turnaj neobešel bez komplikací, které způsobily týmy, které se na poslední chvíli odhlásily, ačkoliv jim bylo místo v turnaji drženo po dobu půl roku a svoji účast potvrdily na předchozím půlmaratonu. Srpnového turnaje se tak zúčastnilo nakonec sedm týmů, které si ale užili turnaj náležitě. Vzhledem k počtu týmů jsme museli poupravit průběh turnaje, a tak se nehrálo běžným způsobem, kdy z týmu hrají vždy dva hráči a třetí odpočívá, ale tentokrát hráli všichni hráči celého týmu.

Do časového harmonogramu nám nejlépe zapadl systém turnaje, který většina hráčů zná z ABL. Hrálo se tedy 5 bodovým systémem, stylem každý s každým, a to celé se za 12 hodin zopakovalo celkově 3x ! Všechny týmy tak odehrály 18 zápasů, ve třech blocích her. Vzhledem k počtu týmů, jeden tým v průběhu bloku každé kolo pauzíroval. O konečném pořadí nakonec rozhodl celkový bodový zisk z celého dne. Drobnou pomocí pro týmy byla možnost využití tzv.: žolíka, kdy jeden hráč mohl odpočívat a ostatní dva spoluhráči hráli za něj, střídavě po framech. Této možnosti ale nakonec využily jen dva týmy, a celkově pouze ve dvou utkáních za celý den, takže až na výjimky odehráli všichni hráči solidní porci 18 utkání.

Poprvé v historii se nám také stalo, že se turnaje nezúčastnila ani jedna hráčka, takže se tentokrát jednalo o čistě pánský turnaj.

Pořadí se nám v průběhu dne neustále měnilo a nejtěžší úkol před sebou měly týmy, které již svůj zlatý štítek na putovním poháru mají. Tedy Trhová osada a Xbowling Tišnov. Do turnaje nejlépe vlítl tým Jdem to zkusit, který se držel v čele turnaje opravdu dlouho, ale nakonec zvolnil tempo (teda… Tom zvolnil tempo), a to jej stálo první místo, protože Xbowling Tišnov nasadil naopak tempo stíhací a hnal se za prvním místem, které také nakonec ukořistil s celkovým ziskem 61 bodů. Stejnou taktiku použil i tým Trhová osada, ale na první místo tomuto týmu chybělo 5,5 bodů a na druhé místo dokonce jen 1 bod! Trhová osada se tak musela spokojit tentokrát se třetím místem a 56 body. Druhé místo nakonec obsadil tým Jdem to zkusit s celkovým ziskem 56,5 bodů. To byla bedna. Ovšem máme tu i místa pod bednou. Rok od roku se daří lépe týmům Tři tety a Fanda a jeho banda. Tyto týmy snad zažily historicky nejlepší umístění, a to hned pod bednou ! A co na tom, že bylo „pouze“ sedm týmů. Jsou z toho čtvrté a páté místo. Čtvrté místo patří týmu Tři tety se ziskem 47 bodů. Páté místo obsadil Fanda a jeho banda se ziskem 38 bodů. StaToVar přijížděl z Ostravy s tím, že má u pořadatele z předchozího turnaje schované odškodné za špatně zapsané výsledky. Jen co se vše srovnalo – rozuměj vypilo, tak se v lehce pozměněné sestavě pustili do bojů, ale nakonec z toho bylo 6. místo za zisk 33,5 bodů. Sedmé místo obsadil tým Splitters se ziskem 23 bodů.

Týmově tedy máme jasno. Ceny se ale rozdávaly i za individuální výkony. Nejlepším hráčem turnaje byl Luba Navrátil (Xbowling Tišnov) s průměrem 199,17. Nejužitečnějším hráčem byl Radek Šťasta (Trhová osada) se ziskem 13,5 bodů. O nejvyšší nához turnaje se postaral Franta Mlčák (Trhová osada), když zahrál nához 256. Nejvyšší týmový průměr 572,17 a nához 678 zahrál Xbowling Tišnov.

7. Tišnovský bowlingový půlmaraton je za námi. Zmínit musíme spolupráci s Tišnovským pivovarem, jehož pivo bylo k dispozici hráčům po celou dobu turnaje v neomezeném množství, a dále se také podílel na pivních cenách pro týmy. Poděkovat musíme také slečně pekařce, která napekla sladké odměny pro hráče, které vykompenzovaly celodenní příjem grilovaných specialit. Velké díky také patří obsluze centra, a to konkrétně bowlerce Veronice a barmance Bětce. Největší dík ale patří všem zúčastněným hráčům, kteří dotvořili parádní atmosféru turnaje, který hodnotíme jako jeden z nejpovedenějších! Děkujeme!

Závěrem Vám ještě sdělíme, jak budou probíhat následující turnaje. Do 8. Tišnovského bowlingového půlmaratonu, který bude odehrán 22. 2. 2020, se můžete přihlásit ZDE. Každý tým, který se přihlásí, dostane do mailu informaci o provedení úhrady nevratné zálohy na startovné. Díky tomuto postupu se eliminují škody, které nezodpovědný přístup týmů způsobuje. Děkujeme za pochopení a budeme se na Vás těšit zase v únoru.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov