Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Boj o udržení 1. ligy B zvládl nejlépe 3TÝM

« zpět na seznam

24.5.2019

Boj o udržení 1. ligy B zvládl nejlépe 3TÝM

Xbowlingu Tišnov se ve čtvrtek 23. května 2019 odehrál snad nejtěžší finálový hrací večer, jaký kdy viděla skupina 1. ligy o Udržení regionu střední & jižní Morava. Pouze jeden ze čtyř týmů mohl mít po vzájemných 12 zápasech jistotu 1. ligy B (JIH).

Pohled na zápasovou bilanci je až neuvěřitelně vyrovnaný a o udržení, druhé šanci v baráži a sestupu rozhodly opravdu maličkosti. Jedním z faktorů byly i bonusové body ze základní skupiny, které měly opravdu cenu zlata. Když vše sepíšeme pěkně pod sebe, podtrhneme a sečteme, tak nám vyjdou tyto výsledky.

Nejlepším družstvem této „skupiny smrti“ se stal 3TÝM (15,5 b. – celkem 37,5 b.), který vždy, když šlo do tuhého, dokázal zvednout hlavu a rval se o každý bod až do posledního hodu. A to byly asi rozhodující okamžiky jejich záchranářské mise. V nejednom zápase totiž dokázal otočit skóre ve svůj prospěch až v 10. frame. O 1. ligu bojovaly až do posledního hodu samozřejmě všechny týmy. I přes prohraný poslední zápas se na druhém místě udržel SK BOWLING ROŽNÁ (16,5 b. – celkem 34,5 b.). Tento mančaft tak odvrátil absolutní hrozbu sestupu a po skončení zápasu mu bylo jasné, že dostane ještě jednu šanci, v baráži. Týmu CK APOLLON (13 b. – celkem 34 b.) tak ani výhra 4:1 ve zmiňovaném zápase s Rožnou nepomohla k lepšímu, než třetímu místu v tabulce, což v danou chvíli zamenalo jediné, sestup do 2. ligy B (JIH). No a na čtvrtém místě pak skončil XTEAM (15 b. – celkem 30 b.), který s finišem začal v rozhodujícím večeru bohužel pozdě. A tady je to definitivní. Po půl roce návrat zpět na rodnou bowlingovou hroudu do Tišnova, do 2. ligy B.

Po 14 hodinách od posledních hodů se nám však situace ohledně záchrany, účasti v baráži a dvou sestupových místech trochu změnila. Ne všechny týmy 2. ligy mají odvahu si zahrát nebo jen se porvat o nejvyšší soutěž v regionu a tak tady máme novou situaci. A ta bude nyní jasně, přehledně a s definitivní platností napsána v následujích řádcích.

V nejvyšší soutěži se zachránila, a tudíž na podzim budou i nadále hrát 1. ligu B (JIH) tato družstva - 3TÝM a SK BOWLING ROŽNÁ. Druhou nebo spíš již třetí šanci dostane CK APOLLON, který se o poslední volné místo v 1. lize B popere v baráži s 2. družstvem 2. ligy B (JIH), kterým je 3M. Tato baráž se hraje v olomouckém Bowlandu (Šantovka) v pondělí 10. června 2019. Obsazovačka je samozřejmě otevřena, tak prosíme kapitána CK APOLLON, aby přihlásil svůj tým - ZDE. Přímým a jediným sestupujícím tak zůstává XTEAM.

A nyní již můžeme přistoupit k celkovým statistikám. Velmi zajímavý byl souboj o nejlepšího muže této skupiny. Po dohrání posledního zápasu se jím stal díky průměru 184,03 bodu Luděk Trtílek (Xteam). Nejlepší ženou se stala zaslouženě Martina Hasníková (3TÝM) s průměrem 174,88 bodu. Kromě tohoto ocenění se Martina zapsala do statistik jako nejplatnější hráč pro tým s vybojovanými 22,5 body a nejvyšším náhozem mezi jednotlivci, který byl pěkných 247 bodů. Co se týče nejlepší společné hry družstva, tak tu předvedl 3TÝM a měl hodnotu 635 bodů.

Dobojováno jest. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové zápasy a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov