Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Finálové zemětřesení 5. ligy ve prospěch Pivní slámy

« zpět na seznam

21.5.2024

Finálové zemětřesení 5. ligy ve prospěch Pivní slámy

Xbowlingu Tišnov vyvrcholila v pondělí 20. května 2024 závěrečným hracím dnem první skupina ABL, 5. liga. Nakonec se přece jen podařilo rozpohybovat stávkující dráhu a věříme, že i další dvě skupiny, které mají naplánované na tento týden své finálové večery, dohrají sezónu v původním termínu.

Do tohoto šestého hracího dne šli z lídrovské pozice Úsušáci a na bedně byly připraveni ohrozit trůn týmy s divokými názvy jako Krvavý záda a Pivní sláma. Všechny tři mančafty srovnány ve třech bodech a bez šance nebyli ani MoraváciJumping Boys. Pouze Sourozenecké komando to již mělo spočítané. Takže nebudeme na nic čekat, s ničím otálet a pustíme se do rekapitulace večera a celá jarní části 5. ligy.

V minulém kole spadli z vedoucích pozic Moraváci a Jumping Boys a tento výsledek si oba mančafty nechtěly nechat líbit a v tomto kole zase pořádně zabraly, když se podělily o nejlepší tým kola se ziskem 19 bodů se zápasovou bilancí 4:1. Stejnou bilanci měl i vítěz 5. HD Pivní sláma, jenže na řádcích pustil o nějaký ten bodík soupeřům víc, než jmenované týmy a tentokrát jich získal 16. A tyto bodové počiny rozhodly o konečné tabulce skupiny.

Se svým osudem se smířilo Sourozenecké komando (4 b. – celkem 48 b.) a obsadilo konečné šesté místo. Na tento večer budou jistě chtít co nejdříve zapomenout Úsušáci (5 b. – celkem 75,5 b.). Nejen, že neudrželi vedoucí pozici, ale nakonec neskončili ani na piedestalu nejlepších týmů 5. ligy a dokonce jim nebyla souzena ani ta bramborová medaile, takže konečné páté místo. V podobném bolavém duchu dokončil soutěž tým Krvavý záda (12 b. – celkem 79,5 b.), když nedokázal dotáhnout do konce slibně rozehrané jaro a skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Tím pádem jsou známá jména tří nejlepších týmů. Nakonec krásné třetí místo urvali Jumping Boys (celkem 80,5 b.), vicemistrem 5. ligy se stali Moraváci (celkem 83 b.) a zlatou tečku se podařilo udělat s nejmenším možným bodovým náskokem Pivní slámě (celkem 83,5 b.). Skvělý finálový den, skvělé výsledky, skvělá skupina.  

A ještě statistiky nejlepších 5. ligy Tišnov. Hráč skupiny: Marek Funa – Jumping Boys (průměr 168,83 bodu, zisk 23 bodů a nejvyšší nához 257 bodů). Hráčka skupiny: Leona Hájková – Moraváci (průměr 135,93 bodu). Nejvyšší týmový nához: Jumping Boys (556 bodů).

Tímto máme uzavřenou 5. ligu Xbowling Tišnov. Druhá část ABL pak bude pokračovat v červnu, kdy se v centru Bowling Blansko hraje Mistrovství regionu (08.–13.06.2024 – klikněte ZDE). V Bowlandu Olomouc se pak budou hrát týmové baráže o postup do 1. ligy a na MČR ABL (17.06.2024 – klikněte ZDE). Vše pak vyvrcholí v centru Xbowling Prosek Mistrovstvím ČR ABL družstev (22.06.2024) a jednotlivců (23.06.2024).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingové večery no a s lehkým předstihem přejeme krásné léto, prázdniny či dovolenou.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov