Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Franta Ježek vítězem těžké Listopadové Devítky!

« zpět na seznam

27.11.2019

Franta Ježek vítězem těžké Listopadové Devítky!

Listopadová Devítka byla tentokrát neskutečně nabouchaným turnajem. Konkurence byla neskutečná, a tím pádem motivace pro všechny hráče. Padly nám tři 300, několik pokusů nevyšlo, ale i tak hráči zapsali hned několikrát 298 a 290, a takhle bychom mohli pokračovat… Zaslouženě však s nejvyšším průměrem vyhrál Franta Ježek. Gratulujeme!

Listopadové Devítky se zúčastnilo 28 hráčů a Jarda Kolařík si navíc připsal jeden postupový restart. Svou účastí nás tentokrát poctil i slovenský juniorský reprezentant David Barak. Tuto vhozenou rukavici pak přijal i bývalý český juniorský reprezentant Kuba Vlachovič, a tak byla obsazovačka předzvěstí těžkých bojů. A také se tak stalo.

Na postup z kvalifikace zahrálo 17 z 18 hráčů průměr více jak 200. Také nám padly hned dvě tříkila, o které se zasloužili Karel Bajer a Franta Ježek, kterému navíc druhá 300 utekla o pouhé dva body, takže se stal právem vítězem kvalifikace.

O posledním postupujícím z kvaldy rozhodl HDC, který tak zajistil účast v play-off Sabině Valder, která si jako bonus ještě navíc odnesla obsah měšce, a zároveň se stala nejlépe umístěnou ženou v turnaji. Zkrátka velice vydařený turnaj. Gratulujeme.

Hráčů nám tedy postoupilo 18 a šlo se do vyřazovacích bojů. Parádní souboje byly k vidění na všech dráhách, protože to tentokrát opravdu padalo.

V první vyřazené šestici se nejlépe umístil Laďa Kohout, který sváděl neskutečný souboj na jedné z nejsilnějších drah. Však také vypadl s náhozem 415 a umístil se tak na 13. místě.

Pokračovalo se dalším vyřazovacím kolem, kde nás opustila další šestice hráčů. Zmíníme rozhodně hozenou 300, jejímž autorem byl tentokrát další z rodiny Bajerů, tentokrát však Adam. Z vyřazené šestice se nejlépe umístil Janis Simeonidis, který skončil na 7. místě. Tradiční toužené desáté místo si opět přisvojil Jirka Vítek, který tak získal již druhý volný start na Devítce zdarma! Gratulujeme.

No a po vyřazení dalších hráčů nám vznikla finálová šestka, která hrála o konečné umístění na jednu hru.

Všem, kdo se nezúčastnil finále, bychom přáli tu podívanou, kdy všichni hráči kontrolují každý hod svých soupeřů! Každá chyba mávala s psychikou hráčů, a tak jsme si užili neskutečnou podívanou.

Jarda Kolařík (147 b.) nemohl najít finálovou stopu, a tak se umístil na 6. místě. Martin Zeman (190 b.) měl obavy, že neprojde turnajem daleko, a nakonec z toho bylo uspokojivé 5. místo. Adam Bajer (196 b.) si vybouchal čísla v druhém kole play-off a ve finále z toho bylo čtvrté místo. David Zeman (219 b.) toužil po bedně, a také se díky tomu umístil na 3. místě. Celkem jasný zájem o vítězství měl David Barak (244 b.), který se ale nakonec musel spokojit „pouze“ s druhým místem. Vítězem turnaje se stal Franta Ježek (253 b.), který předvedl parádní výkon nejen ve finále, ale v průběhu celého dne, a tak si skleněnou Xbowling kuželku odnesl právem. Gratulujeme!

Listopadová Devítka je za námi. Teď nás od Devítky čeká prosincová pauza, ale lednová obsazovačka je již otevřena. Turnaj bude odehrán 26. ledna 2020. Budeme se na Vás těšit!

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov