Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Gule Boys jsou absolutními Mistry Tišnova poslední sezony ABL!

« zpět na seznam

20.2.2020

Gule Boys jsou absolutními Mistry Tišnova poslední sezony ABL!

18. února byla v Tišnově definitivně dohrána poslední utkání podzimní části ABL. Proč až teď? Novinkou minulé sezony byl totiž nový turnaj, který jsme nazvali Tišnovská Liga Mistrů. Právo na účast mají všechny týmy, které v dané soutěži vyhráli nějakou tišnovskou domácí ligu ABL. Rozdíl mezi jednotlivými ligami mažou pomocné body, které jsou přiděleny týmům podle toho, ze které soutěže týmy pocházejí. Prvním vítězem tohoto turnaje, a tedy Mistry Tišnova v týmech pro podzim 2019 se stal tým Gule Boys! Gratulujeme.

Ve zkratce shrneme to, jak celý turnaj probíhal. Pozvánku do turnaje mistrů dostal každý tým, který vyhrál ligu ABL Tišnov. Právo účasti tak mělo celých šest týmů. Tým REBEL svoji účast odmítl, a tak jsme místo postoupili následujícímu týmu ligy, a tím byl tým ATD….

Jsme si vědomi toho, že rozdíl mezi třetí a osmou ligou je značný, a tak jsme na základě hierarchie soutěží rozdělili pomocné body. Gule Boys ze třetí ligy měli jako favorité 0 bodů do začátku. Arizonská Obroda měla 1 bod, Simpsonovi Tišnov 2 body, ATD… měli 3 body, Všechováci 4 body a Dietáři měli do začátku bodů 5.

Průběh turnaje byl potom jednoduchý a nesl se v klasickém duchu ABL, kdy týmy hrály systémem každý s každým, a to 5 bodovým systémem přesně tak, jak znáte z ABL. Jako bonus jsme týmům nadělili ještě červenou kuželku, takže o zábavu bylo postaráno.

Atmosféra turnaje byla povedená a některými hráči dokonce hodnocena tak pozitivně, že jim tento turnaj vyhovoval více, než samotná vlastní liga.

Absolutním vítězem Tišnovské Ligy Mistrů pro sezonu podzim 2019 se stal papírově nejsilnější tým Gule Boys, kdy tento tým získal 20 bodů. Druhé místo získala na základě skóre Arizonská Obroda, který měla 15 bodů, tedy stejně jako třetí Všechováci. Simpsonovi Tišnov obsadili(y) 4. místo se ziskem 14 bodů. Stejný počet bodů získali i Dietáři, ale opět rozhodovalo skóre. Šesté místo obsadil tým ATD…, který získal 12 bodů, ale i tak mu patří velké díky, protože tým byl povolán cca 7 hodin před turnajem. Děkujeme a gratulujeme!

A ještě individuální statistiky turnaje. Nejlepším hráčem turnaje byl Zdeněk Veselý (Gule Boys) s průměrem 195,20. Nejlepší hráčkou byla Jana Navrátilová (Simpsonovi Tišnov) s průměrem 167,00. Nejvyšší nához pak zahrál Adam Bajer (Gule Boys), který nahodil parádních 253 bodů. Celkové výsledky můžete stáhnout ZDE.

Tímto jsme uzavřeli definitivně minulou sezonu podzimu 2019. Turnaj Ligy Mistrů se bude pořádat pravidelně každou sezonu, vždy před začátkem nové sezony ABL, takže další turnaj nás bude čekat v září. Děkujeme za účast a budeme se těšit v nové sezoně ABL, která startuje již příští týden.

Váš Xbowlin Team – bowling Tišnov