Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Gule boys slavili v nových a slušivých dresech

« zpět na seznam

24.5.2024

Gule boys slavili v nových a slušivých dresech

Xbowlingu Tišnov jsme ve čtvrtek 23. května 2024 uzavřeli šestým hracím dnem další skupinu ABL, tentokrát tu nejvyšší, které se u nás hraje, regionální 2. ligu B střední & jižní Moravy. Karty byly jasně rozdané. Pro titul se přišel opravdu nejlepší tým jarní části této skupiny, Gule boys.

Povinné 2 body jistoty uhráli pánové z Gule boys (20,5 b. – celkem 118 b.) hned v první zápase s BDR a mohli začít slavit. Možná i pro tuto příležitost si pořídili nové klubové dresy a opravdu jsou krásné a sluší jim. Bez nějakých invektiv věříme, že tento mančaft uvidíme na podzim v 1. lize. Tým stabilizoval soupisku a podává konstantní a velmi dobré výkony pod taktovkou svého kapitána a lídra. Velká gratulace všem členům Gule boys.

To ovšem neznamená, že by ostatní týmy měly být nějakými nazdárky. Ani omylem. Jen, jak to tak někdy ve sportu bývá, byli Gule boys opravdu nejlepší. Své druhé místo potvrdil ve finálovém večeru SCORE KING (21 b. – celkem 95 b.), když dokonce o půl bodíčku dokázal v tabulce kola přetlačit nového šampiona a tím opravdu i potvrdit titul vicemistra 2. ligy B s možností účasti v baráži o 1. ligu. Velký souboj o třetí místo pak vyzněl lépe pro zkušený Bowling Darts Rubin 2 (14 b. – celkem 73 b.), když těsně (o pouhé 2 bodíky) dokázal přehrát Rychlý koule (12,5 b. – celkem 71 b.). Pro BDR to tak znamená bronzový pohár (a právo účasti v baráži o 1. ligu) a pro RK nenáviděné čtvrté místo, ale z druhé strany musíme tento tým moc pochválit, jakým způsobem se uchytil v druhé nejvyšší regionální soutěži ABL a hraje zde více než důstojnou roli.

Po velmi dlouhé době si 2. ligu zahráli Pacienti (7 b. – celkem 58 b.) a jako to tak vypadá, tak se o šanci, hrát v této skupině i na podzim, poperou v baráži o 2. ligu (dle platných propozic s vítěznými týmy 3. ligy BDR a 3. ligy Tišnov). Jak v BDR, tak i v Tišnově 3. ligy své finálový večery mají ještě před sebou a tak definitivum dalšího pokračování budeme znát, až bude vše dohráno. Jisté je jedno. V ABL skončil (věříme, že dočasně) po mnoha letech třebíčský tým Jdem to zkusit (celkem 35 b.), který měl dlouhodobě problém se skládáním soupisky a není se co divit, že po mnoha úsilích vyhlásil, filmařsky řečeno, THE END. Věříme, že se ale zase jednou do naší velké ABL rodiny vrátí.    

No jo, zase jsem dlouhý, já vím (PR). Takže ještě statistiky nejlepších 2. ligy B. Hráč skupiny: Karel Bajer – Gule boys (průměr 198,43 bodu, zisk 26,5 bodu a nejvyšší nához 258 bodů). Hráčka skupiny: Katka Kessnerová – Rychlý koule (průměr 154,57 bodu). Nejvyšší týmový nához: Gule boys (639 bodů).

Tímto máme uzavřenou 2. ligu A o Udržení St.&JM. Druhá část ABL pak bude pokračovat v červnu, kdy se v centru Bowling Blansko hraje Mistrovství regionu (08.–13.06.2024 – klikněte ZDE). V Bowlandu Olomouc se pak budou hrát týmové baráže o postup do 1. ligy a na MČR ABL (17.06.2024 – klikněte ZDE). Vše pak vyvrcholí v centru Xbowling Prosek Mistrovstvím ČR ABL družstev (22.06.2024) a jednotlivců (23.06.2024).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingové večery no a s lehkým předstihem přejeme krásné léto, prázdniny či dovolenou.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov