608 300 201

Jirka Vítek vyhrál červencovou Tišnovskou Devítku

« zpět na seznam

2.8.2019

Poslední červencovou neděli byl odehrán další turnaj Tišnovské Devítky. Zúčastnilo se jej 18 hráčů a hráček. Po delší době se nám do turnaje přihlásilo hned pět hráček! Což je pro tišnovský turnaj překvapivá účast. Pokud si dámy najdou partnery, případně pánové partnerky, možná obnovíme dříve tak oblíbené turnaje dvojic. Vítězem červencové Devítky se stal Jirka Vítek. Gratulujeme!

Jak již bylo řečeno výše, turnaje se účastnilo 18 hráčů a hráček. Kvalifikace tedy rozhodovala o tom, jak budou hráči nasazeni do vyřazovacích bojů. Vítězem kvaldy se stal Aleš Vítek s náhozem 930, který ale jakoby nechal formu v kvalifikaci a vypadl hned v prvním vyřazovacím kole.

Po kvalifikaci je v očekávání hráčů losování měšce. Tentokrát byla vylosována Lucka Borková, která si tak odnesla celý obsah měšce. Gratulujeme.

Měšec byl vylosován a první vyřazovací kolo před námi. Klasický způsob, kdy hráči odehrají dvě hry a hráč s nejnižším náhozem na dráze končí. Opustila nás šestice hráčů a hráček, z nichž nejlépe se umístila Renča Vrtěnová, který obsadila 13. místo.

Pokračovalo se dalším vyřazovacím kolem, po kterém nás opět opustila další šestice hráčů. Z této šestice se nejlépe umístil Mara Škrabal, který měl dobře našlápnuto, ale jakože „tchán“ mu naložil o 7 bodů více, takže na Maru zbylo 7. místo. Zmíníme ještě Vaška Saláška, který se umístil na 10. místě, z čehož vyplývá start v zářijové Devítce grátis.

Vzniklá finálová šestka si očividně již své nejlepší odehrála v předchozích kolech. Čísla ve finále nebyla nikterak vysoká. Ovšem o to napínavější finále bylo. Nějaká ta plichtička, kdy o umístění na bedně rozhodoval vyšší nához předchozí sady her, někomu bedna utekla o pouhé 4 body, atd..

Nicméně finálová šestice dopadla následovně:

Šesté místo obsadil Mira Dufek (143 b.). Páté místo obsadila nejlepší hráčka turnaje Markéta Gabrhelová (154 b.). Jarda Kolařík (181 b.) skončil těsně pod bednou na čtvrtém místě. Tomáš Kubelka (185 b.) zahrál v druhém kole semifinále nižší nához, a tak se musel spokojit se třetí příčkou. Miloš Nemeškal (185 b.) zahrál parádní druhé kolo semifinále, a tak mu právem náleželo druhé místo. Jirka Vítek (204 b.), ačkoliv již v prvním kole semifinále pomalu balil všechno své vybavení, tak nakonec dokázal zvítězit v červencové Tišnovské Devítce, takže si po právu odnesl krásnou skleněnou Xbowling kuželku. Gratulujeme!

Červencový turnaj je minulostí. Srpnový turnaj je tak akorát SCI-FI, neboť jsme upřednostnili tradiční půlmaraton, kdy se většina hráčů vybouchá v sobotu a v neděli léčí bolístky. Snad jen krom Mary Škrabala, který by odehrál půlmaraton klidně sám, a potom si hned ještě zahrál Devítku, a před spaním ještě pár her kuželek…

Na zářijovou Devítku se můžete přihlásit ZDE. My se na Vás budeme těšit.