Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Jirka Vítek vyhrál dvojnásobně bodovaný Senior Cup

« zpět na seznam

17.6.2020

Jirka Vítek vyhrál dvojnásobně bodovaný Senior Cup

V červnu jsme opět navázali na šňůru turnajů Senior Cup Tour Tišnov 2020, která zažila dvouměsíční pauzu. Rovnou jsme skočili do turnaje, který byl v červnu hodnocen dvojnásobným počtem bodů. Červnový turnaj zahýbal celoročním žebříčkem takovým způsobem, že hráči přeskakovali hned několik pozic nahoru, případně dolů…. Vítězem turnaje se stal aktuální lídr turnaje Jirka Vítek. Gratulujeme!

O turnaj byl značný zájem, který ale přišel vniveč úderem nedělní 18. hodiny. Standardně je koncept kvalifikace postaven tak, že hráči odehrají 6 her a každou na jiné dráze. Pokud se přihlásí více jak 18 hráčů, otevře se předehrávka, která ale mění způsob kvalifikace, která je odehrána na páru drah, kde každý hraje tři hry na jedné dráze a tři hry na druhé dráze. K 18. hodině přišly dvě omluvenky a jeden hráč bez omluvy. Tady zvedáme pomyslný prst a prosíme o nějaké taktní jednání, neboť jednání jednotlivce ovlivní dalších 18 hráčů, kteří mohli hrát pohromadě, bez předehrávky….

Nebudeme dále zdržovat a rovnou se podíváme na výsledky.

Po kvalifikaci se s turnajem rozloučila šestice hráčů, v čele s Milošem Otiepkou, který se umístil na 13. místě a byl tak prvním nepostupujícím a odnesl si alespoň čokošku. Značná část hráčů byla překvapená svým postupem, takže po drobném šoku jsme se přesunuli k vyřazovací části.

Zbývající hráči turnaje odehráli 2 hry na součet. Na dráze byli vždy dva hráči, z nichž ten s nižším náhozem turnaj opustil. Z vyřazené šestice se nejlépe umístil Franta Ježek, kterému tentokrát patřilo 7. místo. Zmíníme určitě Renču K. V., která se umístila na 10. místě a další turnaj má start zdarma. Gratulujeme.

No a teď už zůstala jen finálová šestka, která hrála jednu hru o konečné umístění v turnaji. Na šestém místě se umístil Honza Kolařík (169 b.). Páté místo ukořistila nejlepší žena turnaje Lenka Svěráková (186 b.). Pomyslná brambora zůstala tentokrát na Martina Zemana (187 b.). Karel Bajer (189 b.) pověsil na krk bronz za třetí místo. Stříbro bral tentokrát Jarda Kolařík (193 b.). Povšimněte si prosím, titěrných bodových rozdílů, které rozhodovaly o pořadí na bedně! Jediný, kdo se celé skupince opravdu trhnul, byl suverénní vítěz Jirka Vítek (240 b.), který zahrál povedenou finálovou hru. Gratulujeme!

Červnový turnaj je za námi. Rozhodně doporučujeme nahlédnout do žebříčku, který doznal významných změn. O obsazovačce červencového turnaje jste očividně byli srozuměni, neboť je již téměř plná a volno je v předehrávce. Budeme se na Vás tedy těšit!

Váš Xbowling Team – Bowling Tišnov