608 300 201

Kuba Halavín vyhrál únorovou Devítku

« zpět na seznam

25.2.2019

Poslední únorová neděle patřila na centru Xbowling Tišnov Tišnovské devítce. Do turnaje celkově nastoupilo 20 hráčů a hráček. Nedělní kvalifikační rundě předcházela čtvrteční předehrávka, ve které si dobrou výchozí pozici zajistil Aleš Vítek. Vítězem únorové Devítky se stal Kuba Halavín. Gratulujeme!

Původně nebyla Devítka v únoru naplánovaná, neboť v sobotu na našem centru probíhal Tišnovský půlmaraton. Pro velký zájem jsme ale otevřeli obsazovačku a Devítku uspořádali. Půlmaratonu se zúčastnili například vítěz turnaje Kuba Halavín, nebo druhý Mara Škrabal. Oba jakoby si přišli v sobotu lehce potrénovat, aby v neděli všem vytřeli zrak. Oba pánové podali výborné výkony. Ovšem to samé se nedá říct o našich drahách, které si zažádaly o odpočinek po náročné sobotě, kde pro změnu držely parádně. Tímto se hráčům omlouváme za drobné technické problémy.

Jak už bylo řečeno, kvalifikace se zúčastnilo 20 hráčů. Do vyřazovacích bojů jich ale mohlo postoupit jen 18, a tak nás hned ze startu opustili Zdeněk Veselý, který se umístil na 19. místě a Míša Alexová, která se umístila na 20. místě. Po kvalifikaci došlo k losování měšce, který si (stejně jako v lednu) odnesla Verča Dufková. Verča se navíc umístila v celkovém pořadí na 10. místě, takže krom toho, že si odnesla prachy, tak si ještě zajistila volný vstup do březnové Devítky! Trochu moc štěstí na jedno děvče. Gratulujeme!

Po losování měšce došlo k prvním vyřazovacím zápasům. Po prvním kole nás opustilo šest hráčů, z nichž nejlépe se umístil Martin Gabrhel na 13. místě. Následovalo druhé vyřazovací kolo, po kterém nás opustilo dalších 6 hráčů. Z této šestice se nejlépe umístil vítěz lednové Devítky Vašek Salášek, který skončil na 7. místě.

Následovalo finále, které se hrálo o konečné umístění na jednu hru a dopadlo následovně:

6. místo Svaťa Nemeškal (187 b.), 5. místo Jirka Vítek (196 b.), 4. místo nejlepší žena turnaj Markéta Gabrhelová (226 b.), 3. místo Aleš Vítek (227 b.), 2. místo Mara Škrabal (275 b.) a vítězem únorové Devítky se stal Kuba Halavín (278 b.). Gratulujeme!

Únorová Devítka je za námi. Březnová Devítka je naplánována na 31. března a obsazovačka je otevřená. Budeme se na Vás těšit!