608 300 201

LTDL 2019 je definitivně minulostí

« zpět na seznam

4.9.2019

Minulý týden byl na našem centru odehrán poslední večer letošní Letní Tišnovské Devítkové Ligy 2019. Všechny základní skupiny měly poslední kola již odehrána, a tak bylo možné odehrát i finálovou skupiny, ve které se rozhodlo o tom, které týmy tento rok pojedou hrát Devítkový Masters turnaj v Praze.

V rychlosti zrekapitulujeme, jak dopadly základní skupiny.

Skupina „A“ měla nejvíce postupových ambicí, nakonec ale do finálové skupiny postoupily pouze dva týmy, z nichž ale jeden vybojoval účast na republikovém Masters. Do finále postoupily tým Bowling Darts Rubín a Mazáci Team.

Skupina „A“ dopadla následovně:

1. místo Bowling Darts Rubín (82 b.), 2. místo Mazáci Team (72,5 b.), 3. místo Lopatka Team (57 b.), 4. místo Unknown (49 b.), 5. místo Splitmix (34,5 b.) a 6. místo Outsideři, kteří nedohráli skupinu.

Nejlepším hráčem skupiny byl Mira Breburda (BDR) s parádním průměrem 223,35. Nejlepší hráčkou byla Markéta Gabrhelová (Mazáci Team) s průměrem 213,07. Nejužitečnějším hráčem byl Mara Škrabal (BDR) s celkovým ziskem 15 b. Týmově pak nejlépe zahrál Bowling Darts Rubín s průměrem 661,30 a nejvyšším náhozem 811.

Skupina „B“ se postarala o největší drama, co se bodů týče. Dlouho se nám v Tišnově nestalo, že by na prvních dvou místech došlo k bodové shodě. Ovšem v této skupině tomu tak bylo. Ze skupiny postoupil do finále tým Tamtonelli Pelmel, který si zároveň vybojoval i účast na Masters!

Skupina „B“ dopadla následovně:

1. místo Tamtonelli Pelmel (81 b.), 2. místo Bohunka (81 b.), 3. místo EMILY (41 b.), 4. místo Příbuzní (40 b.), 5. místo Davidův Vítězný Tým (34 b.) a 6. místo Tým 69 (23 b.).

Nejlepším hráčem skupiny byl Franta Mach (Bohunka) s průměrem 218,40. Nejlepší hráčkou byla Míša Škopíková (Bohunka) s průměrem 173,73. Nejužitečnějším hráčem byl Jirka Vítek (Tamtonelli Pelmel) se ziskem 18 bodů. Týmově pak nejlépe zahrál Tamtonelli Pelmel s průměrem 604,70.

Skupina „C“ poslala do finálové skupiny tři týmy. Do finále postoupily Jdem to zkusit, Gule Boys a Tišnovské Pivo. Poslední jmenovaný nakonec vybojoval postup na Masters a vyhrál celou finálovou skupinu.

Skupina „C“ dopadla následovně:

1. místo Tišnovské pivo (63 b.), 2. místo Jdem to zkusit (57 b.), 3. místo Šavlozubé kuželky (51,5 b.), 4. místo Weapon X (47,5 b.), 5. místo Gule Boys (42 b.), 6. místo Létem prohřátí Homonauti (39 b.).

Nejlepším hráčem skupiny byl Lukáš Benáček (Jdem to zkusit) s průměrem 222,87. Nejlepší hráčkou byla Lucka Borková (Létem prohřátí Homonauti) s průměrem 190,10. Nejužitečnějším hráčem byl Rostislav Červ ený (Tišnovské pivo) se ziskem 14 bodů. Týmově se nejlépe zadařilo týmu Jdem to zkusit.

Ze základních skupin postoupilo šest týmů do finálové skupiny, kde už nebyl důležitý průměr, ale celkový zisk bodů. V průběhu večera se pořadí měnilo zápas od zápasu, a nakonec bylo o všech postupujících týmech rozhodnuto až posledním kolem. Zkrátka povedené finále. Ze skupiny postoupily tři týmy na celorepublikový turnaj Devítkový Masters, který bude odehrán 29. září na bowlingovém centru Best Bowling Zličín.

Finálová skupina dopadla následovně:

1. místo Tišnovské Pivo (16,5 b.), 2. místo Mazáci Team (14 b.), 3. místo Tamtonelli Pelmel (13,5 b.), 4. místo Jdem to zkusit (12 b.), 5. místo Gule Boys (10 b.) a 6. místo Bowling Darts Rubín (9 b.).

Nejlepším hráčem finále byl Jirka Vítek (Tamtonelli Pelmel) s průměrem 239,00. Nejlepší hráčkou byla Markéta Gabrhelová (Mazáci Team) s průměrem 208,33. Nejvyšší týmový průměr pak zahrál Tamtonelli Pelmel, a to 680,80.

První tři týmy v celkovém pořadí si vybojovaly právo účasti na republikovém finále. Budeme jim držet palce, ať uhrají co nejlepší výsledek. Věříme, že jste využili LTDL  2019 jako ideální tréninkovou průpravu pro nově začínající sezonu ABL a za pár dní se na Vás budeme těšit při prvních kolech.