Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Marek Škrabal vyhrál 1. „Diskriminační“ turnaj

« zpět na seznam

10.2.2019

Marek Škrabal vyhrál 1. „Diskriminační“ turnaj

Aby byl celý koncept turnaje správně pochopen, je k tomu potřeba zvolit správný nadhled. Z dlouhodobého hlediska v Tišnově chybí klasický turnaj, kde si hráči mohou poměřit síly s ostatními. Nepočítáme devítku, low-game a jiné turnaje. V takových turnajích ve velké míře rozhoduje i spousta jiných okolností, než jen samotná bowlingová zkušenost. Klasický turnaj s atraktivním průběhem zkrátka chybí. Jediným takovým turnajem je momentálně právě Senior Cup, který je ale limitován věkem. Proto vznikl „Diskriminační“ turnaj.

Název „Diskriminační“ vychází právě z opaku Senior Cupu. Je pravidlem, že pokud se nenaplní obsazovačka Senior Cupu, mohou se jej zúčastnit hráči, kteří nedosáhli věku 50 let, ale se záporným HDC. Obdobný způsob jsme zvolili i zde. Velký respekt patří Honzovi Kolaříkovi, který jako jediný „senior“ hodlal akceptovat záporný HDC -1 kuželku z každé hry a turnaje se zúčastnil.

Dalším velmi výrazným prvkem je volba mazacího modelu, který byl nejspíše rozhodující pro konečné pořadí. O pointě tzv. house modelu se určitě nemusíme rozepisovat. Opravdovou výzvou pro hráče je sportovní model. Diskutovat o tom, zda má těžší pozici „rovninář“ nebo „excentrik“ určitě nehodláme. Oba styly mají své pro a proti. Ale pro hráče s excentrem to byla opravdu výzva. Do turnaje šli hráči s tím, že neví, na jakém modelu se bude hrát, neboť bylo avizováno, že bude namazán model, který se v Tišnově běžně nehraje. Pro turnaj jsme zvolili středně dlouhé sportovní mazaní, na kterém jsme nešetřili olejem. Dokonalý model, který v nejednom hráči vzbudil otázku ”Co tu sakra dělám?”.

Neznámý model byl opravdovou výzvou pro všechny hráče, kteří tak mají náš obdiv, že se turnaji postavili čelem. Atraktivitu turnaji přidal jeho průběh. Za 300,- Kč si hráči zahráli 6 her v kvalifikaci. Z kvalifikace postoupilo 12 hráčů do play-off, které se hrálo na dvě hry. Z play-off postoupilo 6 hráčů do finále, které se hrálo na jednu hru. Takže dokonalý tréninkový turnaj. Vzhledem k pomalu začínající sezóně ABL, nebude tento turnaj pořádán s měsíční pravidelností.

Rozepisovat o celkovém průběhu turnaje se tentokrát více nebudeme. Ostatně na výsledky se můžete kouknout hned dole vlevo, kde naleznete výsledky ke stažení. Určitě ale zmíníme alespoň Lukáše Chytila, který se umístil na třetím místě. Druhé místo zahrál Matěj Bednařík. Vítězem turnaje se stal Mara Škrabal. Všem gratulujeme a ostatním hráčům děkujeme za účast!

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov