Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

MARTIN KADEŘÁBEK a LENKA ZVĚŘINOVÁ Mistry regionu

« zpět na seznam

10.6.2019

MARTIN KADEŘÁBEK a LENKA ZVĚŘINOVÁ Mistry regionu

První letošní svátek ABL, čili Mistrovství regionu ABL jednotlivců regionu střední & jižní Morava je za námi. Slabší účast pouhých 6 žen vylepšil zájem mužů, kterých se sešlo hned 30. A jako vždy byly k vidění velmi zajímavé výsledky a zápasy.

Čísla nám tentokrát nepadala příliš vysoká, ale to na dramatičnosti vůbec neubralo, ba naopak. Kdo hrál kolem 180 bodů, byl stále ve hře. V kvalifikace se přes průměr 200 bodů dostali pouze první Pavel Homola (821 b.) a druhý Petr Roubalík (810 b.). Za touto dvojicí se usadili třetí Dušan Malíček (778 b.), čtvrtý Michal Richter (759 b.), pátý Lukáš Chytil (756 b.) a šestý Zdeněk Minář (743 b.). K postupu do play-off bylo potřeba zahrát 695 bodů a prvním nepostupujícím o pouhé 2 body zpět byl Antonín Osička (693 b.).

Šest žen bojovalo v kvalifikaci především o první dvě místa, která jim zajistila účast v semifinále, protože ve čtvrtfinále prostě neměly soupeřky. Od příštího Mistrovství budou upraveny propozice s tím, že pokud bude přihlášeno méně jak 7 žen, z kvalifikace postoupí pouze nejlepší 4 přímo do semifinále. Tentokrát si své přímé semifinále vybojovaly Markéta Gabrhelová (727 b.) a Kristína Köglerová (693 b.). Opravdu na boje o postup se připravily Lenka Zvěřinová (675 b.), Martina Hasníková (648 b.), Danuše Krejčová (633 b.) a Marie Šípková (582 b.).

Po kvalifikačních bojích přišlo na řadu vyhlášení nejlepších hráčů Městských mistrovství a šlo se na play-off a osmifinále mužů. Z výše postavených mužů v kvalifikaci neprošli sýtem prvních vyřazovacích bojů Dušan Malíček, Zdeněk Minář, Lukáš Benáček ani František Mach a také Tomáš Kvapil, Pavel Konečný, Milan Krčma ml. a Jiří Harašta. Postupem do čtvrtfinále si zajistili účast na MČR ABL nasazení Pavel Homola, Petr Roubalík, Lukáš Chytil, Michal Richter a společně s nimi z druhé řady Jiří Šípek, Martin Kadeřábek, Vít Hasník a Marek Škrabal.

V druhém kole play-off, čili čtvrtifinále, se do soutěže zapojily také ženy a s účastí v turnaji se musely rozloučit Danuše Krejčová a Marie Šípková. Semifinálovou čtveřici doplnily Lenka Zvěřinová a Martina Hasníková. Mezi muži ukončili svou cestu Lukáš Chytil, Vít Hasník, Marek Škrabal a Jiří Šípek. Nejlepší mužskou čtyřku vytvořili Pavel Homola, Petr Roubalík, Michal RIchter a Martin Kadeřábek.

Semifinálové boje znamanejí především u žen ty nejdůležitější zápasy. Jejich vítězky si nejen zahrají o nejcenější titul v regionu, ale současně jim finálová účast zajistí postup na MČR ABL. V prvním zápase si relativně snadno pradila Markéta GabrhelováMartinou Hasníkovou 369:326, v tom druhém se bojovalo až do úplného závěru a šťastnější byla Lenka Zvěřinová po vítězství 349:344 nad Kristínou Köglerovou. V konečném účtování skončila na bronzovém stupínku Kristína, Martina se po podzimním titulu musela smířit se čtvrtým místem. V mužích pokračoval v úspěšném tažení play-off Martin Kadeřábek, když ukončil cestu turnajem Petru Roubalíkovi po vítězství 365:349. V druhém semi zkřížili meče vítězové posledních tří šampionátů Pavel Homola a Michal Richter. Po velkém boji se do finále probojoval Pavel po výsledku 392:391. Michalovi alespoň trochu zvedlo náladu po vyřazení celkové třetí místo, pro Petra je i čtvrté místo po vleklých zdravotních peripetiích velkým povzbuzením.

Velká finále jsou tady. Po velmi dlouhé době se v souboji o titul představila Markéta Gabrhelová. kterou od jejího posledního triumfu dělí předlouhých 10 let a její soupeřkou byla Lenka Zvěřinová, jejíž hvězda naopak září posledních 5 let. Po výborném výkonu se po roce dočkala svého druhého titulu Lenka, když porazila Markétu 400:351. Šampionkou regionu ABL jarní části roku 2019 se tak stává LENKA ZVĚŘINOVÁ, titul vicemistrině sluší MARKÉTĚ GABRHELOVÉ.

V mužích se v roli favorita finále představil Pavel Homola a v roli černého koně Martin Kadeřábek. A nečekané se stalo skutkem. I když se nehrála vysoká čísla, na dramatičnosti to vůbec neubralo. Až závěrečná koncovka rozhodlo o tom, že při své premiéře na Mistrovství regionu se ze svého úžasného triumfu mohl po vítězství 369:345 začít oprávněně radovat MARTIN KADEŘÁBEK. Svou velmi cennou sbírku umístění na bedně zkompletoval po dvou titulech a dvou třetích místech tentokrát stříbrný PAVEL HOMOLA.  

Mistrovství regionu střední & jižní Moravy je tedy minulostí. Všem zúčastněným děkujeme za opět parádní atmosféru a těm nejlepším hráčům a hráčkům, ať již na bedně nebo těm s platnou vstupenkou na Mistrovství ČR ABL moc gratulujeme. Budeme Vám všem v Pardubicích v neděli 16. června 2019 držet palce, ať Vám to tam padá a dosáhnete co nejepších výsledků.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov