Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Poslední letošní turnaj vyhrál Luba Blažek

« zpět na seznam

29.12.2019

Poslední letošní turnaj vyhrál Luba Blažek

Jako každý rok, tak i tentokrát byl poslední turnaj odehrán 26. prosince. A stejně jako každý rok, tak i tentokrát to byl tradiční Štěpánský turnaj, který se hrál stylem Low-Game. Principem hry je zahrát co nejmenší nához tak, aby každým hodem byla shozena alespoň jedna kuželka. Každý žlábek nebo nedohoz je trestán strikem nebo sparem. Poslední turnaj roku 2019 vyhrál Luba Blažek. Gratulujeme!

Turnaje se účastnilo 36 hráčů, kteří byli rozdělení do tří kvalifikačních rund. Do turnaje bylo vloženo i několik bowlingových cen, z nichž ta největší byla nová bowlingová koule. Vítěz si odnesl poslední letošní Xbowling kuželku. V neposlední řadě si však všichni hráči užili netradiční turnaj, který se u nás hraje výjimečně jen jednou ročně (Tedy až na výjimky viz konec článku).

Ovšem zpátky k průběhu turnaje.

Kvalifikace se zúčastnilo 36 hráčů, ze kterých postupovalo 18 hráčů do dalších bojů. Na postup z kvalifikace bylo třeba zahrát pod 328 bodů. Tuto hranici totiž zahrála Lucka Borková, která se umístila na celkovém 19. místě a byla první nepostupující. Také zmíníme Michala Petrželu, který se umístil na samotném chvostu tabulky, a sám se tak jmenoval do funkce předavače losovaných cen, které se losovaly právě po kvalifikaci. Byly losovány drobnosti jako nový slide, který vyhrála Renča Vrtěnová. Nový pufball vyhrál Mira Breburda. Čistič na koule vyhrál původně Michal Petržela, ale protože sám vlastní bowlingové vybavení ještě nevlastní, tak cenu posunul dále Davidovi Barakovi. Největší cenou byla nová excentrická bowlingová koule, ze které měl obrovskou radost Zdeněk Veselý. Takže ať vybavení slouží a gratulujeme.

No a postupujeme turnajem dále. Čekaly nás dvě vyřazovací kola, která se hrály vždy na součet dvou her. Hráč s nejvyšším náhozem na dráze vypadl. Takto nás opustila skupinka 6 hráčů, ze kterých se nejlépe umístil Zdeněk Hurt. OVŠEM! Ten vypadl na základě remízy s vítězem turnaje Lubou Blažkem, kdy na základě shody musel rozhodovat tzv. Roll-off. Oba hráči měli jeden frame, kde museli zahrát méně než soupeř. O jednu kuželku méně zahrál Luba Blažek, který tak pokračoval v turnaji dále. Na Zdeňka tak zbylo pouze 13. místo.

Následovalo druhé vyřazovací kolo, kde opět skončila šestice hráčů. Nejlépe se tentokrát umístila Markéta Gabrhelová, která skončila na sedmém místě, a zároveň byla nejlepší ženou turnaje. V této šestce se také umístil Franta Mach, který uzmul desáté místo, což znamená start na Štěpánském turnaji 2020 ZDARMA. Gratulujeme.

No a zůstala nám finálová šestka, která si to rozdala o konečné umístění na jednu hru.

Na šestém místě se umístil Jirka Borek (140 b.). Páté místo zahrál Franta Ježek (111 b.). Jirka Vítek (90 b.) skončil na 4. místě. Na třetím místě se umístil pokřivený xicht Mara Škrabal (83 b.). K druhému vítězství Štěpánského turnaje měl nakročeno Radek Kříž (75 b.), nakonec ale bral druhé místo. Povedeným finálovým výkonem si první místo vyhrál Luba Blažek (67 b.), který tak završil vítězně poslední turnaj letošního roku. Gratulujeme!

Obsazovačka na Štěpánský turnaj 2020 bude otevřena v příštím roce! V případě zájmu srolujte níže, kde se dozvíte více o obdobném turnaji.

Bowlingový rok 2019 je na centru Xbowling Tišnov u konce. Děkujeme za Vaši přízeň v tomto roce a budeme se na Vás těšit zase v novém roce 2020! Do nového roku Vám přejeme jen to nejlepší a AŤ VÁM TO PADÁ!

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnaj pod čarou, aneb Vánoce v létě:

Pokud jste dočetli až sem, jste očividně bowlingoví srdcaři, a tak máme pro Vás jeden z netradičních turnajů. Na základě podnětů několika hráčů otevíráme obsazovačku na letní LOW-GAME turnaj, který bude odehrán 26. července 2020. Je to neděle, průběh bude stejný jako na Štěpána, a při povedené účasti nebude nouze o další bowlingové ceny. Samozřejmě není většího klišé, než Vánoce v létě, a tak je téma tohoto turnaje jasné – VÁNOCE! Obsazovačka je otevřená a budeme se na Vás těšit. PS: Místo řízku se salátem bude grilovačka na terase!