608 300 201

Roman Paciorek získal první skleněnku!

« zpět na seznam

29.5.2019

Poslední neděle v měsíci patřila bowlingovému turnaji Tišnovská Devítka, kde se tradičně hrálo o trofej v Tišnově nejcennější, tedy skleněnou Xbowling kuželku. O kuželku se tentokrát ucházelo 21 hráčů, ale dosáhnout na ni může vždy jen jeden. Tentokrát se poštěstilo Romanovi Paciorkovi, který povedenou finálovou hrou vyhrál květnovou Tišnovskou Devítku. Gratulujeme!

Tišnově to zkrátka padá, a proto si k nám nachází cestu i hráči ze širokého okolí. Většina hráčů z Brna však tentokrát nedorazila, a proto mohli ukázat své kvality i domácí hráči. Jsme si vědomi toho, že kapacita obsazovačky je vždy rychle zaplněná, ale v případě zájmu je možno otevřít i předehrávky, a hráči si tak mohou své hry do nedělního turnaje předehrát. V neděli se pak stačí dostavit před samotné vyřazovací boje, kdy se losuje měšec, který tentokrát celý připadl Radkovi Křížovi, kterému ještě jednou gratulujeme, a poté, pokud postoupíte, můžete nastoupit do samotných vyřazovacích bojů. Podobné taktiky využil Roman Paciorek, který si prvně vyházel postup z kvalifikace v předehrávce, a poté načasoval formu tak, že se mu podařilo celý turnaj vyhrát.

Ovšem pojďme k samotnému průběhu turnaje.

Hráči vždy odehrají 4 kvalifikační hry, které rozhodnou o tom, kterých 18 hráčů postupuje do vyřazovacích bojů. Po kvalifikaci nás opustili tři hráči, ze kterých se nejlépe umístil Martin Ondriáš, který obsadil 19. místo.

Následovala dvě vyřazovací kola, která se hrála na součet dvou her. Po prvním kole nás opustila šestice hráčů, ze které se nejlépe umístil Franta Syka, který odstoupil z turnaje ze zdravotních důvodů, a tak se umístil na konečném 13. místě.

Po odehrání druhého vyřazovacího kola turnaj opustila další šestice hráčů. V té se nejlépe umístil Mirek Dufek, který uhrál sedmí místo. Nejlepší žena turnaje byla Eva Šimečková, která skončila na 8. místě. Lucker turnaje byl tentokrát Mara Habart, který skončil na desátém místě. Mara tak má červnový turnaj gratis.

Vzniklá finálová šestka odehrála finále na jednu hru, která rozhodla o konečném pořadí. Karel Bajer (189 b.) se umístil na šestém místě. Páté místo uhrál Jirka Vítek (199 b.). Čtvrté místo vyházel vítěz dubnové Devítky Aleš Vítek (209 b.). Bronzovou medaili za třetí místo si odnesl Pepa Antonovič ml. (243 b.). Stříbrnou medaili na krk pověsil Radek Kříž (245 b.). Zlatou medaili, velkou plachetnici a Xbowling kuželku si odnesl za povedený finálový výkon Roman Paciorek (278 b.). Gratulujeme!

Květnová Devítka je za námi. Červnová Devítka má výjimečně posunuté datum a bude se hrát 23. června a přihlásit se můžete ZDE. Budeme se na Vás těšit!