Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Trhová osada vyhrála 6. Tišnovský půlmaraton

« zpět na seznam

24.2.2019

Trhová osada vyhrála 6. Tišnovský půlmaraton

Sobota 23. února patřila na centru Xbowling Tišnov 6. Tišnovskému půlmaratonu. Tradiční turnaj, který naše centrum pořádá každého půl roku, vždy před začátkem ABL, se opět těšil z příjemné atmosféry, kterou utvářelo 9 týmů. Vítězem turnaje se stala Trhová osada z Holešova. Gratulujeme!

Jak již bývá zvykem, Tišnovský půlmaraton je úzce spjat s pivem. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Hráči měli neomezený přístup k Tišnovskému pivu, které jim v průběhu turnaje doplňovalo důležité vitamíny a minerály, které během vytrvalostního turnaje ztráceli. Všichni hráči si na konci turnaje odnesli i tekuté ceny z Tišnovského pivovaru, kterému touto cestou děkujeme za spolupráci.

Ale teď už k samotnému turnaji.

Půlmaraton je v našem podání dvanáctihodinový turnaj, kterého se zúčastňují tříčlenné týmy. Celkově si k nám nachází cestu 9 týmů, z nichž většina jsou účastníky od počátku turnaje! Z týmu hrají vždy dva hráči, kteří hrají na jednom páru drah. Na páru tak hrají hned tři týmy. Po odehrání bloku 4 her se týmy přesouvají o pár vpravo. Po odehrání 8 her se přemažou dráhy a pokračuje se dál. Po odehrání 12 hodin turnaj končí. Do celkového pořadí se počítá nejvyšší dosažený společný počet her všech týmů. Tentokrát to bylo solidních 23 her.

Vítězné ambice mají samozřejmě všechny týmy, ale každým turnajem roste dravost týmů, které pomýšlejí na to, sesadit z prvenství vítězný tým předchozího turnaje a dostat jméno svého týmu na putovní pohár. Úplně první štítek na poháru patří Valachům, kteří se premiérově zapsali při prvním turnaji. Následovala šňůra vítězství v podání Xbowlingu Tišnov, jehož šňůra čítá 4 zlaté štítky. Do šestého turnaje šli skoro původní Valaši s novým hráčem a novým názvem týmu. Přejmenovali se na Trhovou osadu. Trhová osada vyhrála 6. Tišnovský půlmaraton, a možná tak započala novou éru turnaje, neboť na bedně tentokrát skončily všechny tři nové týmy, které se v turnaji objevily.

 Shrnout 12hodinový turnaj do krátkého článku je téměř nemožný úkol, ale s jistotou můžeme říct, že průběh turnaje byl napínavý po celou dobu. Pořadí týmů se měnilo co blok her. O konečném pořadí rozhodl samozřejmě poslední blok, kdy největší souboje probíhaly o 2. místo mezi nováčky 3M a týmem Jdem to zkusit. O pořadí mezi 8. až 5. místem se taktéž rozhodovalo v posledních hrách, nicméně úplně definitivní rozhodnutí o konečném pořadí padlo až v neděli ráno, kdy oficiální protest vznesl tým StaToVar, kterému byla špatně započítána 16. hra. Po započítání této hry se celkové pořadí na chvostu tabulky značně změnilo. (poznámka hlavního organizátora: Byla to moje chyba, za kterou se velice omlouvám. Všichni, co se cítíte poškozeni, přihlaste se na srpnovém turnaji o omluvné! )

Takže celkové a konečné pořadí 6. Tišnovského půlmaratonu je následující:

9. místo Splitters (7255 bodů), 8. místo TŘI TETY (7549 bodů), 7. místo Rolling Balls (7557 bodů), 6. místo StaToVar (7633 bodů), 5. Fanda a jeho banda (7718 bodů), 4. místo Xbowling Tišnov (8124 bodů), 3. místo 3M (8334 bodů), 2. místo Jdem to zkusit (8378 bodů) a vítězem 6. Tišnovského půlmaratonu se stal tým Trhová osada (8533 bodů). Gratulujeme!

Kromě týmů jsme ocenili ještě několik individuálních výkonů. Nejlepším hráčem s průměrem 200,65 se stal Víťa Hasník (Trhová osada), který zároveň jako jediný účastník turnaje odehrál všech 23 her! Nejlepší ženou turnaje byla Tína Köglerová (Xbowling Tišnov) s průměrem 170,78. O nejvyšší nához turnaje se postaral Luba Navrátil (Xbowling Tišnov), který zahrál 258.

6. Tišnovský půlmaraton je minulostí. Ten další, v pořadí již 7., je naplánovaný na poslední srpnovou sobotu 31. srpna. Prosíme kapitány týmů, pokud víte, že se nezúčastníte, dejte nám prosím vědět, ať uvolníme místo v obsazovačce. Bude pivko, bude grilovačka, bude sranda!

Děkujeme Vám za účast v turnaji, věříme, že jste si jej náležitě užili a budeme se na Vás zase těšit!

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov

Další poznámka autora: Velké díky patří bowlerce Janě a barmance Sabině, které se celý den staraly o Váš komfort. Díky!