Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

V Tišnově odstartoval nový ročník Školní Bowlingové Ligy!

« zpět na seznam

22.12.2019

V Tišnově odstartoval nový ročník Školní Bowlingové Ligy!

Prosinec byl na našem centru Xbowling Tišnov věnován z velké části dětem. Startoval u nás totiž nový ročník Školní Bowlingové Ligy, která u nás měla premiéru již minulý školní rok. Díky velkému zájmu se nám podařilo otevřít rekordních pět skupin, které jsou až na jedinou výjimku, obsazeny šesti týmy. Ve zkratce si zrekapitulujeme první kolo nového ročníku ŠBL Tišnov 2019/2020, které se tentokrát nese v duchu hesla: Bowling patří na olympiádu!

Stejně jako minulý rok, tak i tento rok se nám přihlásila MŠ a ZŠ Předklášteří, která celý projekt pojala jako výborný doplněk tělesné výchovy. Žáci této školy vytvořily rovnou dvě skupiny (sk. A a B), a celkově je tak aktivních cca 100 žáků této školy!

Skupina A hraje ve složení: Mistři, Legendární draci, Tesáci, Bílí vlci, Šedí vlci a Červení supi. První kolo nejlépe zvládli Mistři, kteří jsou aktuálně na prvním místě s 19 body. Nejlepší hráčkou a hráčem prvního kola byli Karla Bendová a Dominik Odvářka.

Skupina B hraje ve složení: Bílí panteři, Zlatí vlci, Kings of the bowling, WiFina, Rainbow unicorn a Tučňáci. V prvním kole se nejvíce dařilo Bílým panterům, kteří obsadili první místo s 20 body. Nejlepším hráčem a hráčkou kola byli Tomáš Ivanisko a Viola Otiepková.

Skupinu C tvoří žáci školní družiny ZŠ 28. října Tišnov. Tuto skupinu tvoří týmy Stavitelé, Chameleoni, Varani, Aligátoři, Pokémoni a Býci. První kolo soutěže nejlépe zvládli Stavitelé, kteří získali 19 bodů. Nejlepším hráčem byl Rosťa Matuška a nejlepší hráčkou byla Lucka Galiová.

Další školou, která zapojila svoji školní družinu, byla ZŠ Smíškova, která zapojila do soutěže také šest týmů. Vytvořila tak skupinu D, která hraje ve složení Zeleňáčci, Štěňátka, Drsňáci, Bejci, Bowlingové hvězdy a Červenky. První kolo nejlépe zvládli Zeleňáčci, kteří získali 18 bodů. Nejlepším hráčem kola byl Vítek Vrška a nejlepší hráčkou byla Lucinka Němcová.

Poslední skupinou, která se zapojila do ŠBL Tišnov 2019/2020  je skupina, kterou tvoří žáci ZŠ Doubravník. Tuto skupinu E hraje pět týmů, a jsou to: Trolové, Herkulové, Napali, Pitíčka a Saabáci. První kolo vyhráli Trolové, kteří získali 17 bodů. Nejlepším hráčem skupiny byl Tomáš Sedláček.

Další kolo ŠBL je naplánováno až po Novém roce, kdy se budeme těšit na další zápasy soutěže.

Pro zájemce, kteří se chtějí o projektu ŠBL dozvědět více, doporučujeme přejít na odkaz ZDE.

Možná Vás ještě zajímá, proč mají hráči u jména v závorce ta čísla, jsou to tzv. pomocné handicapy, které mají minimalizovat rozdíly mezi jednotlivými ročníky žáků. Každý ročník má přidělené specifické pomocné body, které se přičtou k celkovému náhozu hráče. Hráčky mají navíc k těmto bodům ještě bonusových +8HDC aby se co nejvíce snížily rozdíly mezi hochy a děvčaty.

Kompletní výsledkový servis naleznete na www.bowlingovaliga.cz v sekci ŠKOLNÍ LIGA.

Snad jsme Vám přiblížili průběh nového ročníku ŠBL a věříme, že si nový ročník ŠBL Tišnov 2019/2020 užijete ať už jako samotní hráči, nebo jako jejich fanoušci.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov