608 300 201

V Tišnově odstartovala Letní Devítková Liga 2019

« zpět na seznam

14.7.2019

V minulém týdnu odstartovala na centru Xbowling Tišnov nová sezona Letní Tišnovské Devítkové Ligy 2019. I tento rok má celá liga 18 týmů, a i tento rok je rozdělena na tři skupiny, které nejen že hrají na celkové bodové umístění ve skupině, ale i na základě nejvyššího průměru může 6 týmů ze všech skupin postoupit do tišnovského finále, kde se bude bojovat o postupová místa na celorepublikové finále. Držíme palce a přejeme, Ať to padá!

Prvním kolem nám sezonu zahájila skupina „B“, která odehrála svůj večer v úterý. Vstup se nejlépe vydařil týmu TAMTONELLI PELMEL (21 b.). Všimněte si chybně zadaného názvu. To není pořadatel vůl, ale na cestě Tišnov – Praha došlo ke ztrátě písmene A, které bylo nahrazeno volným písmenem O. Proto na webu www.bowlingovaliga.cz, kde mimochodem naleznete i výsledky soutěže, naleznete tento tým se zkomoleným názvem. #sorryjako. Druhé místo patří Bohunce (20 b.). Třetí místo Davidův Vítězný Tým (15 b.). Čtvrté místo patří Příbuzným (10 b.). Páté místo drží Tým 69 (6 b.) a šesté, prozatímní místo má v državě EMILY (3 b.). Nejlepším hráčem byl Jirka Vítek (Tamtonelli Pelmel). Nejlepší hráčkou byla Míša Škopíková (Bohunka). Nejužitečnější byli Jirka Vítek a Jarda Kolařík (oba TAMTONELLI PELMEL), společně s Davidem Zemanem (Davidův Vítězný Tým). Výsledky skupiny naleznete ZDE.

Skupina „A“ odehrála v minulém také první kolo, ale na Xbowlingu ji byl vyhrazen středeční večer. Zajímavostí skupiny je její složení, které tvoří z velké části týmy z Brna, z čehož máme samozřejmě velkou radost. Skupina to sype rychle strike za strikem, takže za dvě a čtvrt hoďky nebylo na co koukat. První kolo nejlépe zvládli Mazáci Team (23 b.). Druhé místo patří týmu Bowling Darts Rubín (20 b.). Třetí místo patří „lopatám“ z Lopatka Teamu (12 b.). Čtvrté místo patří zatím UNKNOWN (10 b.). Splitmix drží páté místo (7 b.). Nováčci v bowlingovém světě OUTSIDEŘI drží zatím šesté místo (3 b.). Nejlepším hráčem kola byl Miloš Nemeškal (Bowling Darts Rubín). Nejlepší hráčkou byla Markéta Gabrhelová (Mazáci Team). Nejužitečnějším hráčem byl Roman Látal (Mazáci Team). Na výsledky skupiny můžete kouknout ZDE.

Skupina „C“ odehrála své kolo ve čtvrtek. V této skupině čekáme nejvíce adeptů na finále, protože tady to opravdu padá a průměr tomu nasvědčují. Za zmínku určitě stojí jediná 300 v prvním kole, které se dopustil Radim Klumpar (Jdem to zkusit), takže chválíme! Nejlépe první kolo uhrál Weapon X (19 b.). Druhé místo uhrály Šavlozubé kuželky (17 b.). Třetí místo náleží Jdem to zkusit (16 b.). Tišnovské pivo uhrálo čtvrté místo (11 b.). Uvidíme, co předvedou Gule Boys na pátém místě (7 b.) a Létem prohřátí Homonauti (5 b.), kterým se vstup do tohoto turnaje bodově moc nevyvedl. Značné zlepšení je v očekávání a držíme palce. Nejlepším hráčem byl Jirka Staněk (Šavlozubé kuželky). Ženou kola byla Lucka Borková (Létem prohřátí Homonauti). Nejužitečnějším hráčem byl Radek Kříž (Weapon X). Na celkové výsledky skupiny narazíte ZDE.

První kolo všech skupin je za námi. Termíny dalších kol naleznete na výše uvedených odkazech na výsledky. Pro zajímavost Vám ještě uděláme nástřel, jak by vypadala finálová skupina na základě průměru po 1. kole. Účastnily by se jí týmy Mazáci Team (663,00), Bowling Darts Rubín (640,00), Jdem to zkusit (634,40), TAMTONELLI PELMEL (628,00), Šavlozubé kuželky (623,80) a Tišnovské pivo (600,00).

Se všemi týmy se budeme těšit na viděnou na dalším HD každé skupiny.