Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Xbowling Tišnov pořádal Turnaj smíšených dvojic!

« zpět na seznam

16.12.2019

Xbowling Tišnov pořádal Turnaj smíšených dvojic!

Po několikaleté odmlce byly dráhy na centru Xbowling Tišnov opět využity pro Turnaj smíšených dvojic. Nově vzniklý turnaj, který byl první ze série 4 turnajů, hráči odehráli ve čtvrtek 12. ledna. Turnaj byl odehrán netypickým stylem, který byl hráči přijat pozitivně, a tak očekáváme, že si jej náležitě užijí i příště. Vítězem turnaje se stala dvojice ve složení Mara ŠkrabalMarkéta Gabrhelová. Gratulujeme!

Ve zkratce Vám vysvětlíme, jak celý turnaj probíhal.

Základem turnaje je odehrát kvalifikaci, ve které týmy odehrají dvě hry tzv.: „baker systémem“, tedy že se hráči střídají po jednotlivých framech. Týmy odehrály dvě hry tímto stylem, kdy první začínal muž, druhou hru potom žena. Poté každý z hráčů odehrál jednu svoji hru, a jako bonus se ke kvalifikaci přičetl průměr ze všech odehraných her. Celkově byl tedy součet kvalifikace z pěti výsledků. Díky velkému zájmu hráčů jsme otevřeli i předehrávku. Velice příjemné zjištění bylo, že díky zvolenému stylu hry, se papírové kvalitativní předpoklady hráčů značně eliminovaly, takže turnaj je tak rázem atraktivní pro všechny výkonnostní kategorie.

Další zajímavostí turnaje je přímý postup do finále pro dva nejlepší týmy kvalifikace. Díky tomu může v turnaji pokračovat více párů, kteří své síly poměří v semifinále.

Ovšem zpět ke kvalifikaci. Zde zmíníme duo Honza KolaříkRenča Vrtěnová, kteří nám tabulku turnaje uzavřeli na 16. místě. Určitě zmíníme i dvojici Radim HložekTerka Ondriášová, protože tato dvojice byla vylosována, když se losoval volný vstup do lednového turnaje. Gratulujeme. A nezapomeneme ani na manžele Borkovy, kteří se umístili na 9. místě, a byli tak první nepostupující dvojicí do dalšího kola.

Semifinálové kolo už bylo o něco těžší. Krom toho, že dva nejlepší týmy kvalifikace čekaly na svoji příležitost ve finále, bylo třeba zjistit, které další 4 týmy se do finále podívají s nimi. Semifinále bylo odehráno tak, že každý hráč z týmu odehrál dvě své hry. Čtyři dvojice s nejvyšším součtem postoupily do finále. V této části turnaje tak ukončili cestu dvojice Martin Zeman Míša Škopíková a Kuba Vlachovič – Verča Lázenská.

Zbylo nám šest dvojic, které odehrály finále tak, že první hra byla odehrána Baker systémem, kdy každá dvojice měla taktickou možnost volby, který hráč hru začne. Po odehrání této hry pak každý z dvojice odehrál ještě jednu svoji individuální hru.

Na šestém místě se umístila dvojice ve složení „žlábkař turnajeFranta Mach a Alice Handlová (396 b.). Páté místo si vybojovali manželé Tomáš a Sabina Valder (484 b.). Čtvrté místo uhráli Karel Hladík a Pavla Poláčková (498 b.). Bronzové medaile si na krk pověsila dvojice Milan Krčma a Lenka Zvěřinová (514 b.). Krásný výkon předvedli Franta Ježek a Markéta Ježková (546 b.), kteří si vybojovali druhé místo. Nejlepší výkon turnaje pak předvedla dvojice Mara Škrabal a Markéta Gabrhelová (559 b.), když tato dvojice o sobě dala vědět již vítězstvím kvalifikace, a nakonec z toho bylo vítězství celého turnaje. Gratulujeme!

První turnaj smíšených dvojic je za námi. Druhý turnaj série je naplánován na 16. ledna. Výsledky turnaje a žebříček naleznete ZDE. Obsazovačku do dalšího turnaje naleznete ZDE.

Doufáme, že jste si turnaj náležitě užili a budeme se na Vás těšit zase po Novém roce.

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov