Xbowling Tišnov

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 201

Zdeněk Hurt vyhrál Letní LOW-GAME!

« zpět na seznam

30.7.2020

Zdeněk Hurt vyhrál Letní LOW-GAME!

26. července bylo datum, které nám nejvíce evokovalo symboliku spojenou s 26. prosincem, tedy dnem, kdy se na našem centru pořádá Tradiční Štěpánský LOW-GAME. Rozhodli jsme se proto uspořádat první Letní LOW-GAME, na kterém jsme se chtěli trochu přiblížit časům vánočním, a tak jsme rozdávali dárky… A byly krásné! Celý turnaj nejlépe vyšel Zdeňkovi Hurtovi, který si tak odnesl skleněnou kuželku a pocit vítěze premiérového turnaje. Gratulujeme Zdeňku!

Přes původní obavy, že se turnaje zúčastní málo hráčů, se nám obsazovačka začala poslední dny hezky plnit, takže se turnaje zúčastnilo celkem 27 hráčů a jeden hráč si připsal restart. Takže solidní základna do kvalifikace.

Princip turnaje byl strašně jednoduchý, a přitom tak těžký. Hráči se kvalifikovali na základě součtu tří her, které se hrály, jak název turnaje napovídá, stylem LOW-GAME. Ve zkratce – musíte sundat co nejmenší počet kuželek každým hodem tak, aby na konci hry byl co nejmenší součet. Jenže náš počítat chyby neodpouští, takže za případný žlábek prvním hodem Vám zapíše strike, stejně jako když prvním hodem shodíte všech deset kuželek. Pokud v druhém hodu hodíte žlábek, zapíše se Vám spare, pokud dohodíte celou sestavu, taktéž máte zapsaný spare. Ideální stav je tedy takový, že každým hodem hodíte jednu kuželku. Bohužel se toto nikomu nepodařilo.

Jak je psáno výše, kvalifikace se hrála na tři hry. Aby se udrželo tempo a pohoda, tak jsme vypsali tři kvalifikační rundy. Po odehrání kvalifikace jsme prvně rozdali ceny za umístění, kdy čokoládu si odnesl Daniel Ondriáš, který se umístil na 27. místě a mladá paní Eva Šimečková, která se umístila na 19. místě, takže hned první pod čarou play off. Také jsme rozdali nějaké dárky a losovaní hráči si odnesli následující ceny:

1x hodina s trenérem bowlingu –Martin Haxa

1x hodina s trenérem bowlingu – Martin Kadeřábek

500,- Kč permanentka na bowling – Terka Ondriášová

1000,- Kč permanentka na bowling – Pavel Kříž

Nová excentrická bowlingová koule – Milan Rössler

Všem vítězům gratulujeme!

Po předání cen jsme pokračovali v turnaji, takže jsme rozhodili hráče do play-off. Postoupilo nám 18 hráčů, kteří byli rozřazeni po třech na dráhy. Byly odehrány dvě hry a hráč s nejvyšším náhozem na dráze v turnaji skončil. Celkově nás opustilo 6 hráčů, ze kterých se nejlépe umístil Petr Hrazdíra, který se umístil na 13. místě. V této skupině nás také opustily všechny dámy, takže jsme předali cenu nejlépe umístěné ženě v turnaji, a tuto cenu si odnesla Lucka Borková, která se umístila na 14. místě.

Následovalo druhé kolo play-off. Hrálo se stejným stylem, jako předchozí kolo s tím rozdílem, že teď už hrálo pouze 12 hráčů a bojovalo se o místa ve finále. Nejlépe se z této vyřazené šestky umístil Jarda Kolařík, který si odnesl cenu za sedmé místo. Jarda byl zároveň jediný hráč, který využil možnost re-entry.

Po tomto kole nás čekalo už jen finále, které ale bylo strašně napínavé a super. Stejně jako v první kole play-off, kdy jsme měli na jedné dráze bodovou shodu, a tak musel ve vzájemném souboji mezi Petrem Hrazdírou a Martinem Haxou rozhodovat nižší nához v dané sadě her, tak i ve finále došlo k bodové shodě, a co víc! Jednalo se o přímé umístění na bedně! Takže drama jako prase. (pozn. Na základě podnětů hlásíme, že pokud se bude situace opakovat v těchto turnajích, nebude rozhodovat nához, ale hráči se utkají v tzv.: Roll-off souboji. Zvolit si budou moci mezi bodnou a sečnou zbraní, anebo v počtu sražených kuželek. Formu souboje tak necháme na nich…chňa chňa).

Na celkovém místě se umístil Jarda Uher (104 b.). Páté místo obsadil Luba Blažek (101 b.). Kuba Vlachovič (86 b.) bojoval se svým stájovým spoluhráčem Lubou Navrátilem (84 b.) o bednu. Kuba nakonec bral čtvrté místo a Luba bronz. Nejtěžší boj pak předvedli Jirka Borek (76 b.) a Zdeněk Hurt (76 b.). Jak je psáno výše, rozhodoval nižší nához z předchozí sady her, a tak nakonec Jirka bral druhé místo a Zdeněk si odnesl zlato a skleněnou kuželku. Gratulujeme!

První Letní LOW-GAME je za námi. Další takový turnaj nás čeká až zase 26. prosince, a to již avizovaný Tradiční Štěpánský LOW-GAME. Obsazovačka je otevřená. Děkujeme za povedený turnaj a už teď hlásíme, že máme naplánovaný nový fun turnaj, který opět vzchází z Vašich podnětů, takže pro některé bude příjemným překvapením. Jen co se nám rozjede podzimní část ABL, budeme Vás informovat.

Děkujeme a budeme se na Vás těšit!

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov